Koncert „Trzy polonezy”

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie wspólnie z Parafią rzymskokatolicką p.w. MB Kodeńskiej w Pilawie zorganizował koncert organowo – wokalny „Trzy Polonezy” dla uczczenia XIII Dnia Papieskiego. Odbył się on w niedzielne popołudnie, 20 października w kościele Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie.  W czasie koncertu można było usłyszeć  ulubioną muzykę Jana Pawła II, m.in. tytułowe  polonezy: Ogińskiego, Chopina i Kilara oraz „Papieską Suitę Góralską” w  wykonaniu organistki Agnieszki Rybak oraz solistki Magdaleny Kwaśniewskiej – Kolado, która pięknym mezzosopranem  wykonała  utwór „Ave Maria”.

Połączenie pięknego głosu z akompaniamentem organowym wzbudziło niewątpliwie wiele emocji i niezapomnianych wrażeń wśród słuchaczy. Mamy nadzieję, że tego rodzaju wydarzenia kulturalne wielokrotnie jeszcze będą udziałem pilawskiej publiczności.