Plener fotograficzny

W sobotę, 19 września, w parku w Pilawie odbyły się warsztaty fotograficzne. Prowadził je Tomasz Wawer – zawodowy fotograf z naszej gminy, który przekazywał uczestnikom swoją wiedzę głównie na temat kadrowania. Uczył profesjonalnego spojrzenia na osoby i obiekty fotografowane, dzięki czemu zrozumieliśmy, że zdjęcia to nie tylko obrazy widoczne w rzeczywistości, ale również obrazy wyobrażone i dokładnie zaplanowane przez fotografa. Dzięki temu, że uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą swoje aparaty, każdy mógł dowoli próbować swoich sił. Na początku spotkaliśmy się w parku miejskim, gdzie uczyliśmy się dopasowania światła oraz kolorów, aby zdjęcie było jak najlepsze, a model jak najbardziej zadowolony. Potem przenosiliśmy się w inne miejsca Pilawy, które pan Tomasz uznał za najlepsze do ćwiczeń. Oprócz teorii i praktyki fotografii mieliśmy również okazję obejrzeć zdjęcia prowadzącego, które wprawiły wszystkich w zachwyt.

Magdalena Przybysz – uczestniczka warsztatów