Muminki w bibliotece

W dniach od 8 do 24 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie gościła wystawa „Tove Jansson. Opowieści z Doliny Muminków”. Wystawa cieszyła pilawskich czytelników dzięki uprzejmości Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

Przez blisko trzy tygodnie bibliotekę odwiedziło ok. 300. uczniów  i przedszkolaków z pilawskiej szkoły i przedszkola. Oprócz oglądania wystawy i słuchania  opowieści o Tove Jansson, autorce cyklu książek o Muminkach, dzieci uczestniczyły w przygotowanych zajęciach plastycznych i literackich. Czytaliśmy fragmenty muminkowych opowieści a także wspólnie z dziećmi wykonaliśmy postacie głównych bohaterów oraz stworzyliśmy Dolinę Muminków i komiksy z przygodami małych trolli.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 z terenu Miasta i Gminy Pilawa pt. „Z wizytą w Dolinie Muminków”. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 2. czerwca.

Bibliotekarki z MGBP