„No i jak tu nie jechać, czyli powrót Starszych Panów”- spektakl z okazji Dnia Kobiet (10.03.2012)

10 marca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie odbył się spektakl dedykowany kobietom, które dwa dni wcześniej obchodziły swoje święto. Przy słodkim poczęstunku zebrani goście mogli się przenieść w świat poezji, pięknego słowa i liryzmu. Świat, który odchodzi w zapomnienie.

Stanisław Górka – aktor teatralny i filmowy, profesor Akademii Teatralnej, lider Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę”, szerszej publiczności znany z roli kościelnego Zbyszka w serialu „Plebania”, w mistrzowski sposób zinterpretował klasykę, jaką niewątpliwie są piosenki z Kabaretu Starszych Panów. W jego wykonaniu dało się słyszeć oryginały, w nowym, współczesnym brzmieniu, pełnym humoru, satyry ale również nostalgicznej refleksji. W spektaklu aktor przedstawił rok z życia mężczyzny, tułającego się z walizką, w oczekiwaniu na swój pociąg.