Wycieczka do Farmy Iluzji

W piątek, 13 lipca, w ramach AKCJI WAKACJE pilawski ośrodek kultury zorganizował dla dzieci wycieczkę do Farmy Iluzji. To niezwykłe miejsce było niewątpliwą atrakcją dla trąbkowskich i pilawskich dzieciaków. Położony na styku województw mazowieckiego i lubelskiego dziecięcy park edukacji i rozrywki jest jednym z nielicznych tego rodzaju miejsc w Europie. Na niewielkim obszarze znajduje się mnóstwo atrakcji z pogranicza iluzji, magii i innego postrzegania zwykłych zjawisk.

W czasie kilkugodzinnego pobytu, dzieciaki odwiedziły latającą chatę tajemnic, siedziały na gigantycznym krześle olbrzyma, przeglądały się w magicznych lustrach, mogły zajrzeć do studni nieskończoności, widziały lewitujący kran i czarodziejską kulę, zagrały w giga szachy, podzielone na mniejsze grupy, rozwiązywały zadania w wiklinowym labiryncie, odpoczywały na prehistorycznej plaży, grały w bilard i rozwiązywały magiczne zagadki.

Na zakończenie pobytu dzieciaki długo bawiły się na polu dmuchańców i na placu zabaw. Nieco zmęczone ale zadowolone, z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń wróciły do domu. W drodze powrotnej nie obyło się bez dodatkowej atrakcji – posiłku w restauracji McDonald’s.

Wycieczka do Farmy Iluzji jako pierwsza, zorganizowana dla dzieci podczas tegorocznych wakacji rozpoczęła cykl wycieczek autokarowych i rowerowych do wielu ciekawych miejsc. Już w najbliższych tygodniach serdecznie zapraszamy do Borowia na kręgle, do łucznickiego dworku na warsztaty plastyczne batiku i ceramiki, do lubelskiego skansenu i ogrodu botanicznego oraz do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, o kolejnych wycieczkach będziemy informować Państwa na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dzieci do brania udziału we wszystkich naszych wakacyjnych akcjach.