DOŻYNKI GMINNE – TRĄBKI 9.09.2012 r.

Dożynki – święto wszystkich rolników, które jest hołdem za ich ciężką pracę i trud. Co roku jest ono obchodzone w innej miejscowości naszej gminy. W tym roku dożynki odbyły się na boisku sportowym w miejscowości Trąbki i poprzedzone były uroczystą mszą św. sprawowaną w miejscowym kościele. Po mszy barwny korowód z reprezentacją poszczególnych sołectw prowadzonych przez dzieci ubrane w ludowe stroje przeszedł na stadion miejski, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tegorocznymi starostami dożynek byli Agnieszka Piłatkowska i Tomasz Piłka, którzy rozpoczęli obrzęd dożynkowy od przekazania na ręce gospodarzy – burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albiny Łubian i Przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Woźniaka – chleba z tegorocznych plonów.

Oprawa muzyczna ceremoniału dożynkowego należała do zespołu Podbielanki, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Celestynowie. W dalszej części programu artystycznego, na scenie pojawił się dziecięcy zespół taneczny „Stokrotki” z Puznówki oraz zespół „Małe Gocławianki” reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową w Gocławiu, który przygotował i zaprezentował tańce ludowe z Polski, Rosji i Ameryki Północnej.

Po występach dzieci na scenie pojawił się zespół „Hyrni Gorale”. Kapela w składzie wokalno – instrumentalnym, dzięki oryginalnemu brzmieniu utworów oraz wspaniałej zabawie i góralskiemu humorowi, który udzielił się publiczności na pewno zapadnie w pamięci zebranym na tegorocznych dożynkach. O godzinie 20.30 na scenie pojawił się zespół FARBA- gwiazda wieczoru, którego żywiołowa i energiczna wokalistka zgromadziła przed sceną sporą grupkę fanów, którzy śpiewali razem z nią. Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół THE BLACK.

Tegoroczne dożynki przyciągnęły do Trąbek nie tylko mieszkańców gminy, ale również zaproszonych gości i mieszkańców powiatu.