WOŚP (13.01.2013 r.)

13 stycznia w całym kraju zagrała po raz 21. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem przyświecał jej szlachetny cel „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki osób starszych”. Do akcji włączył się również pilawski ośrodek kultury, organizując sztab w MGOK, którego szefową została instruktorka MGOK Monika Czajka. W kwestowaniu wzięło udział 38 uczniów gimnazjów z terenu gminy Pilawa. Po porannej odprawie, rozdaniu puszek i identyfikatorów, młodzież w asyście strażaków wyruszyła w teren. Kwestujących można było spotkać w najbardziej uczęszczanych miejscach na terenie miasta i gminy: okolice kościołów, sklepów, na stacjach paliw oraz na ulicach. Mroźna, słoneczna aura towarzyszyła wolontariuszom przez cały dzień.

O godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Puznówce został rozegrany turniej tenisa stołowego w ramach akcji „100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego”. W turnieju, który rozegrano w 7 kategoriach z podziałem na grupy wiekowe, wzięło udział około 70 osób. Najmniejszą grupą była kat. ‘0’, w której pokazały się dzieci z ‘zerówki’. Sędzią głównym turnieju był Łukasz Sęk, sędzia MZTS. Startującym dzieciom kibicowała liczna grupa rodziców, która z dużym przejęciem wspierała swoje pociechy. Szczególnie zawodowo wyglądała rywalizacja w kategorii ‘OPEN’, gdzie młodość starła się z doświadczeniem. Walki w grupach, wymiany piłek były emocjonujące i porywające, a wynik ostateczny był trudny do przewidzenia. Ostatecznie zwycięzcą tej kategorii został p. Tadeusz Paziewski. Wyniki rywalizacji były następujące: O godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Puznówce został rozegrany turniej tenisa stołowego w ramach akcji „100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego”. W turnieju, który rozegrano w 7 kategoriach z podziałem na grupy wiekowe, wzięło udział około 70 osób. Najmniejszą grupą była kat. ‘0’, w której pokazały się dzieci z ‘zerówki’. Sędzią głównym turnieju był Łukasz Sęk, sędzia MZTS. Startującym dzieciom kibicowała liczna grupa rodziców, która z dużym przejęciem wspierała swoje pociechy. Szczególnie zawodowo wyglądała rywalizacja w kategorii ‘OPEN’, gdzie młodość starła się z doświadczeniem. Walki w grupach, wymiany piłek były emocjonujące i porywające, a wynik ostateczny był trudny do przewidzenia. Ostatecznie zwycięzcą tej kategorii został p. Tadeusz Paziewski. Wyniki rywalizacji były następujące:

Kategoria ‘0’

 1. Karolina Piętka
 2. Ania Parzyszek
 3. Oliwia Piętka

Kategoria I-III

 1. Piotr Babik
 2. Julia Kałasa
 3. Martyna Piętka
 4. Kasia Jałocha
 5. Kuba Kościanek
 6. Inga Celińska

Kategoria IV-VI dziewcząt

 1. Oliwia Kępka
 2. Patrycja Szostak
 3. Marysia Kępka
 4. Wiktoria Rokicka
 5. Klaudia Ostrowska
 6. Paulina Ostrowska

Kategoria IV-VI chłopców

 1. Paweł Król
 2. Arek Gadoś
 3. Kuba Andrzejewski
 4. Dawid Kędzior
 5. Mateusz Mądry
 6. Olek Błażejczyk

Kategoria Gimnazjum dziewcząt

 1. Dominika Rosłaniec
 2. Katarzyna Rosłaniec
 3. Karolina Nowak
 4. Weronika Rosłaniec
 5. Anita Ryszkowska
 6. Ewelina Wojtal

Kategoria Gimnazjum chłopców

 1. Szymon Bukowski
 2. Mateusz Jaśkowski
 3. Kacper Komorek
 4. Mateusz Wojewoda
 5. Sebastian Paciorek
 6. Kamil Szostak

Kategoria ‘OPEN’

 1. Paziewski Tadeusz
 2. Rosłaniec Dominika
 3. Wasilewski Mariusz
 4. Gajda Filip
 5. Karwowski Marcin
 6. Paziewski Krzysztof
 7. Paziewski Krystian
 8. Korycki Łukasz
 9. Ryszkowski Dawid
 10. Wereda Piotr

Około godziny 16.00 większość puszek trafiła do sztabu, gdzie pracownice MGOK oraz pilawskiego banku PKO sprawnie liczyły zebrane pieniądze. W Miejsko Gminnym Ośrodku Ośrodku Sportu i Rekreacji, który był współorganizatorem akcji, rozpoczęła się część artystyczno – koncertowa, podczas której charytatywnie zagrali dla licznie przybyłych mieszkańców zespoły: The Black, Extim, CzajkaBrass Band, a w przerwach występów grał dla wszystkich DJ Tomi. Można było również obejrzeć występ grupy garwolińskich cherleaderów „No Name”.

Przed finałem części artystycznej wewnątrz budynku MOSiR odbyła się licytacja przedmiotów WOŚP, która wzbogaciła konto sztabu o kolejne złotówki. Akcja zakończyła się około godziny 20.30, na dziedzińcu hali sportowej tradycyjnym światełkiem do nieba, tym razem czterdzieści jednocześnie zapalonych lampionów poszybowało w górę i rozświetliło niebo nad Pilawą. Podczas tegorocznej kwesty zebrano łącznie 10 870 zł. oraz nieliczne banknoty i monety obcych walut.

Sztab WOŚP serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie a wśród których znaleźli się: Agnieszka Syga – Kwiaciarnia „Maria”, Piotr Stachurski – RS Com, Janusz Brzozowski – Drewmex, Barbara i Mieczysław Stefanowscy – Drewno-Met, Andrzej Kocyk – sklepy „Ania”, Grupa Dekarska „Kowalscy” z Józefowa, Państwo Wichowscy – „Tradycyjna Kuchnia Polska”z Garwolina, właściciele Stacji Paliw BP Lipówki, radni miejscy: Andrzej Kępka i Przemysław Mazek, radny powiatu garwolińskiego Dariusz Owczarczyk. Dziękujemy również pani burmistrz Albinie Łubian, która była z nami podczas akcji, strażakom OSP, pracownikom MOSiR, paniom Hannie Bychawskiej i Wiolecie Szuchnik – pracownicom pilawskiego banku PKO za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego doniosłego wydarzenia. Do zobaczenia wspólnie za rok!

Beata Bylinka
Monika Czajka