Kocham cię Pilawo – konkurs

Konkurs ,,Kocham Cię, Pilawo” – III edycja

W dniu 6 czerwca 2013r., dzięki inicjatywie Marii Gudro-Homickiej, pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy, Albiny Łubian, odbyła się III edycja Konkursu. Na pytania o przeszłość i o współczesne społeczne i kulturalne zagadnienia Pilawy i gminy odpowiadało 55 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów na terenie miasta i gminy Pilawa.

Konkurs otworzyła Beata Całka, kierownik ds. oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy w Pilawie, życząc młodzieży jak najlepszych wyników.

Organizacją konkursu zajęła się Sylwia Zakrzewska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie.

Z dumą należy podkreślić, że dzieci i młodzież mają z roku na rok coraz większą wiedzę na temat historii i współczesności. Interesują się kulturą, historią, znają włodarzy miasta i gminy, radnych, ludzi, którzy poświęcili swój czas , energię twórczą, aby miasto i gmina rozwijały się.

Na tym polega wychowanie obywatelskie dzieci i młodzieży, za co trzeba podziękować rodzicom i nauczycielom.

M. Gudro-Homicka