Wycieczka do pasieki.

Wycieczka do pasieki w Wygodzie została zorganizowana w ramach akcji „Pomagamy pszczołom”.

13 sierpnia, grupa dzieci z Domu Kultury w Trąbkach, zwiedziła pasiekę pana Tadeusza Packa, który opowiedział im jak wygląda hodowla pszczół, jak zbudowane są ule, w jaki sposób powstaje miód, oraz jak należy chronić naturalne środowisko tych pracowitych owadów. Podczas spotkania dzieciaki miały możliwość skosztowania pysznego miodu oraz podyskutowania z pszczelarzem na interesujące ich tematy, np. Co się dzieje z pszczołami zimą, czy też ile pszczół bierze udział w produkcji jednego kilograma miodu? Bogatsze o ciekawą wiedzę, mimo upalnej pogody, radosne wróciły do Domu Kultury, w którym długo jeszcze trwały rozmowy na temat pszczół.