Dożynki Gminne – Puznówka 2013

Gospodarzem tegorocznego święta plonów gminy Pilawa była wieś Puznówka. Dożynki, według tradycji to podsumowanie całorocznej pracy rolników, podziękowanie za ich ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie wspólne, radosne spotkanie wszystkich mieszkańców wsi z terenu gminy. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy Kaplicy w Puznówce, po zakończeniu której orszak dożynkowy przemaszerował na plac przy pobliskiej, Publicznej Szkole Podstawowej, gdzie odbyła się pozostała część obchodów.

Podczas ceremonii dożynkowej, włodarz miasta i gminy, wraz ze starostami dożynek, przywitali przybyłych gości, podziękowali rolnikom za pracę oraz poczęstowali wszystkich dożynkowym chlebem.

Po okolicznościowych przemówieniach zaproszonych gości, rozpoczęła się część artystyczna imprezy. Po krótkim koncercie orkiestry dętej z Trąbek, wystąpiły taneczne zespoły dziecięce z Puznówki i Gocławia. Od 16.30 zabawiał gości ludowy zespół Rokiczanka a zaraz po nim rozpoczął się biesiadny koncert polsko – cygańskich rytmów, podczas którego artyści roztańczyli przybyłą licznie publiczność. Do północy zabawiał gości znany wszystkim i lubiany zespół The Black.

W czasie dożynkowego popołudnia nie zabrakło również imprez towarzyszących, atrakcji dla dzieci, kiermaszy rękodzieła artystycznego, taniej książki, stoisk gastronomicznych, oraz tradycyjnego wiejskiego stołu, ufundowanego przez mieszkańców Puznówki dla przybyłych gości.

W ciągu całego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna, ciepła aura, która sprawiła, że dożynkowa niedziela, 15 września na długo zapadnie wszystkim w pamięci.