Spotkanie w bibliotece

Fot. Ewelina Karbowska „TWÓJ GŁOS”

8 kwietnia, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie, odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań, zorganizowane w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Cztery pory zdrowia”.

Tym razem tematem spotkania była choroba Alzheimera – jak ją rozpoznać, jak sobie radzić, gdzie szukać pomocy i wsparcia? Na wszystkie te pytania odpowiadała przybyłym gościom, pani psycholog Ewa Szczybelska.

„Cztery pory zdrowia” – projekt zaplanowany na 2014 rok obejmuje cykl  pogadanek z zakresu zdrowia i profilaktyki, i skierowany jest do osób starszych. Tematami kolejnych  spotkań będą między innymi: leki i suplementy diet, gimnastyka i ćwiczenia oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Inicjatywa jest częścią realizacji długofalowego Programu Rozwoju Bibliotek, mającego na celu przybliżenie biblioteki mieszkańcom oraz zachęcenie ich do uczestnictwa w różnych wydarzeniach, organizowanych przez tę placówkę.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na nasze spotkania.  Kolejne informacje ukazywać się będą na naszej stronie internetowej www.mgokpilawa.pl oraz tablicach informacyjnych MGOK i MGBP.