„Odjazdowy bibliotekarz”

W sobotę, 24 maja,  bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy bibliotek z Pilawy i Woli Rębkowskiej zorganizowali wspólny rajd rowerowy do Łucznicy, który odbył się pod hasłem „Odjazdowy bibliotekarz”.  Z Pilawy, do uczestnictwa w rajdzie zgłosiło się ponad  40 osób, w tym, dzieci, rodzice, dziadkowie,  pracownicy i sympatycy naszej biblioteki. O godz. 13.30 pod eskortą pana policjanta wyruszyliśmy w trasę, by w niedługim czasie spotkać czekającą w Łucznicy ekipę zaprzyjaźnionych „odjazdowych bibliotekarzy” z Woli Rębkowskiej, która przywitała nas specjalnie na tę okazję przygotowanymi transparentami i okrzykami. Po wzajemnym zapoznaniu, udaliśmy się na teren Dworku Potockich, gdzie czekała na nas pani Justyna Skowyrska – Górska, pracownik  Stowarzyszenia Akademia Łucznica, dzięki której obejrzeliśmy dworek, usłyszeliśmy o odbywających się tam warsztatach artystycznych, zobaczyliśmy pracownie tkanin artystycznych, wikliny i ceramiki oraz poznaliśmy historię tego miejsca. Dalsza część spotkania odbyła się przy ognisku. Były piosenki, wiersze, puszczanie baniek mydlanych, zabawa z chustą animacyjną oraz pieczenie kiełbasek.  Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali  od pań bibliotekarek z Woli Rębkowskiej kolorowe zakładki do książek, my zaś podarowaliśmy zaprzyjaźnionej bibliotece „słodką”, ozdobną księgę.  Piękna słoneczna pogoda i dobry humor towarzyszyły nam podczas całej imprezy. Na kolejny „odjazdowy” rajd zapraszamy już za rok Cool.