Czytanie dzieciom

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która w tym roku odbyła się pod hasłem – „Czytanie – mądra rzecz”. W dniach od 4 do 11 czerwca, bibliotekę odwiedzały kolejne grupy przedszkolaków, którym zaproszeni goście czytali wybrane wiersze, bajki czy baśnie.

Lektorami w tegorocznym tygodniu czytania dzieciom byli kolejno: Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa – Albina Łubian, sekretarz – Bernarda Mikos, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Andrzej Kępka, redaktor gazety Twój Głos – Ewelina Karbowska oraz przedstawiciele służb mundurowych, prezes straży OSP – Zbigniew Kisielewski oraz dzielnicowy posterunku policji – Stanisław Kopa.

Po zakończeniu spotkania,zaproszeni goście otrzymali podziękowania i „wyjątkowe” kwiaty od dzieci.

Celem akcji jest uświadomienie wszystkim dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek w przyjemnej atmosferze. Przekazanie, że czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Grażyna Jałocha