II tydzień wakacji w DK w Trąbkach

Drugi tydzień wakacji, podobnie jak pierwszy upłynął nam w klimacie kreatywnej plastyki połączonej z wyśmienitą zabawą. Podobne jak w pierwszym towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, która sprawiła, że większość zabaw odbyła się w naszym ulubionym ogródku.

W mijającym tygodniu podczas zajęć plastycznych dzieciaki malowały senne marzenia, kolorowe mandale, tworzyły przestrzenne letnie kwiaty. Były etiudki teatralne, recytacje wierszy z podziałem na role oraz ilustracje do smoczej baśni. Podczas środowego karaoke dzieciaki „pokazały na co ich stać”. W czwartek zbudowały makietę Trąbek, w ramach „project runway” zaprojektowały letnie stroje, w piątek na cyklicznych zajęciach kulinarnych, przygotowały i wspólnie skosztowały słodki, kolorowy deser. Po południu zdobywały na czas tor przeszkód.

Ponadto codziennie towarzyszyły nam gry planszowe, puzzle, x-box, cymbergaj, chusta animacyjna i nieodłączny dobry humor. Od początku wakacji odwiedziło nas 94. dzieci. Zapraszamy serdecznie na zajęcia w kolejnym, trzecim już tygodniu letniego odpoczynku. Będzie miło, ciekawie i wesoło 🙂

 

Beata Bylinka