fot. K. Dubiński
W niedzielę palmową, po raz drugi, mieszkańcy Pilawy przeszli procesyjnie ulicami swojego miasta. Uroczystość rozpoczęła się pod budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 12.00 Licznie zgromadzonych powitał wikariusz parafii MB Kodeńskiej ks. Mariusz Szyszko, który odczytał fragment Ewangelii oraz poświęcił przyniesione przez mieszkańców palmy. Ubogaceniem tegorocznej procesji, było Misterium Męki Pańskiej, w wykonaniu uczniów kl. I miejscowej szkoły podstawowej, którzy pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Beaty Wyglądały przedstawili pięć scenek, odbywających się przed MGOK, obok budynku przedszkola oraz przed kościołem. Uzupełnieniem występów była oprawa muzyczna w wykonaniu starszych uczniów pilawskiej podstawówki, którym na gitarze akompaniowała p. Marlena Korab. Uroczystość niedzieli palmowej zakończyła się mszą św. w miejscowym kościele.
Organizatorami wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Pilawie.

MGOK