Zachęcali do czytania książek

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wybieram bibliotekę…”, gimnazjaliści z Pilawy przygotowali spektakl teatralny dla swoich młodszych kolegów. Zdolni uczniowie kl. II d, pod czujnym okiem opiekunów – nauczycieli pilawskiego gimnazjum: Anny Galas, Agaty Niksy i Mirosława Kołodziejczyka, przez ponad pół godziny występowali przed widownią z przedszkola. Najmłodsi z zaciekawieniem i w wielkim skupieniu oglądali bajkowe i książkowe postacie na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Młodzi adepci sztuki doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, wyrazem czego były uśmiechy na twarzach najmłodszych oraz gromkie brawa, którymi obdarowali aktorów. Po każdym ze spektakli, dzieci odpowiadały na zagadki, związane z obejrzanymi scenkami. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była cukierkiem. Całe spotkanie dostarczyło małym widzom niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym z etapów realizacji projektu, była wizyta gimnazjalistów w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie, gdzie uczniowie metodą kolażu wykonywali plakaty, promujące bibliotekę oraz czytelnictwo. W pierwszym tygodniu czerwca drugoklasiści gościć będą w bibliotecznym Klubie Malucha.

Praca nad projektem trwała od listopada 2014 roku.