Mieszkańcy Lipówek bawili się na festynie

Niedzielne popołudnie 23 sierpnia upłynęło w Lipówkach pod znakiem dobrej zabawy. Okazją do świętowania było oficjalne otwarcie nowo zagospodarowanego terenu rekreacyjnego.

Zadanie zrealizowane zostało przy udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”.

O godzinie 14.00 na boisku do siatkówki znajdującym się na terenie rekreacyjnym w Lipówkach przy ul. Starówka rozpoczął się mecz pomiędzy drużynami Piorun Lipówki vs. OSP Lipówki. Po zaciętej walce zwycięzcą został Piorun Lipówki.

Mecz ten rozpoczął piknik rodzinny, w czasie którego było przygotowanych wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. interaktywny program ze słodkimi nagrodami prowadzony przez agencję artystyczną, dmuchany plac zabaw, zajęcia plastyczne i malowanie buziek. Strażacy z Lipówek zorganizowali dla dzieci do 10 lat bieg z prądownicą strażacką w którym więło udział 25 uczestników zarówno dziewczynek jak i chłopców.

O godzinie 16.00 odbyło się oficjalne otwarcie terenu z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz mieszkańców Lipówek. Ostatnim punktem programu była dyskoteka, która poprowadził DJ BLONDE. Nie możemy zapomnieć o strawie dla ciała – karkóweczce, ogórkach i słodkich wypiekach przygotowanych przez mieszkańców Lipówek.