Koncert organowy

W niedzielę, 18 października, po południowej mszy świętej w pilawskim kościele pw. Matki Bożej Kodeńskiej odbył się koncert pieśni i muzyki organowej w wykonaniu Mateusza Rzewuskiego, studenta drugiego roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz drugiego roku studiów magisterskich – Master of Music w Musikhochschule w Lubece i sopranistki Dominiki Cholewińskiej, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Ci młodzi łukowscy artyści dla zgromadzonych licznie wiernych podczas ponad godzinnego recitalu zaprezentowali znane i powszechnie lubiane utwory organowej muzyki poważnej, wśród których znalazły się między innymi Toccata i fuga d-moll Jana Sebastiana Bacha, Ave Maria Franza Schuberta oraz autorski utwór M. Rzewuskiego Improwizacja – Andante. Koncert z okazji zakupu nowych organów do kościoła, zorganizowany został przez pilawską parafię przy współudziale Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie.