Lokalne Centrum Kompetencji w Pilawie

Gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzania mieszczącego się w budynku pilawskiej MGBP, Lokalnego Centrum Kompetencji.

Pilawskie LCK powstało w ramach projektu M@zowszanie, służącego rozwojowi e-usług i ich dostępu dla lokalnych społeczności w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to projekt służący przeciwdziałaniu wykluczeniu informacyjnemu w województwie mazowieckim.
Wyodrębniona w pomieszczeniu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej sala została wyposażona w wysokiej jakości sprzęt informatyczny; komputery, urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę 3D, przystosowane meble, projektor wraz z ekranem projekcyjnym, aparat fotograficzny oraz serwery plików, umożliwiających przesyłanie treści i wykorzystanie do uruchomienia strony internetowej.

Mamy nadzieję, że nasze pilawskie centrum posłuży przede wszystkim, tym z Państwa, którzy dotychczas nie mieli lub mieli ograniczony dostęp do komputerów, chcemy dzięki indywidualnym szkoleniom obsługi komputera przybliżyć wiele możliwości jakie daje on we współczesnym życiu jak chociażby serfowanie po sieci, e-kontakt, umiejętność pisania, drukowania, przesyłania i przenoszenia danych.

Liczymy, że nasze, stworzone na wzór kafejki internetowej centrum posłuży państwu w rozwijaniu zainteresowań i znacznie poszerzy horyzonty wiedzy i umiejętności. Zapraszamy szczególnie seniorów, zapewniamy miłą, serdeczną atmosferę i fachową pomoc. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 15.00

B. Bylinka