Olga Szomańska rozśpiewała Pilawę

Niezwykła wokalistka, znana przede wszystkim z Oratorium Piotra Rubika, aktorka „M jak Miłość” i laureatka wielu konkursów muzycznych (SuperJedynki w Opolu 2006 oraz I nagrody „TopTrendy Festiwal” Sopot 2007) – Olga Szomańska, wystąpiła przed mieszkancami Pilawy. 27 grudnia 2015 r. w kościele parafialnym w Pilawie odbył się świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać i wspólnie z nią zaśpiewać znane polskie kolędy m.in.: Lulajże Jezuniu, W żłobie leży, Dzisiaj w Betlejem, Cicha noc, Wśród nocnej ciszy.
– Wspaniale śpiewacie. Chyba was wszystkich zabiorę ze sobą, jako swój chór – żartowała artystka. Zgromadzeni usłyszeli również akustyczne wersje największych przebojów Anny German oraz Piotra Rubika. Koncert ten był wspaniałym zwieńczeniem świąt i na długo pozostanie pamięci mieszkańców gminy Pilawa. Niezwykły głos wokalistki i autorskie wykonania przypadły do gustu nawet najbardziej wymagającej publiczności. Szomańska nie zapomniała również o najmłodszych. Specjalnie dla nich wykonała utwór ”Mam tę moc” z bajki Kraina Lodu.
Organizatorem muzycznego spotkania z Olgą Szomańską był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Pilawie.