Orszak Trzech Króli w Pilawie

Niezwykły orszak po raz drugi przeszedł ulicami Pilawy. Mieszkańcy miasta i gminy dołączyli do ponad 450 miejscowości, w których odbył się podobny przemarsz. Uroczystość Trzech Króli rozpoczęła się mszą św. o godz. 12, sprawowaną w pilawskim kościele. Po niej zgromadzeni wyruszyli ulicami: Słoneczną, Krynickich i al. Wyzwolenia, aż przed budynek ośrodka kultury, gdzie znajdowała się szopka. W kilkusetosobowym orszaku uczestniczyła bardzo duża grupa osób, która tego dnia przebrała się w specjalnie przygotowane na tę okoliczność stroje. Na trasie przemarszu znajdowały się miejsca, podczas których uczniowie z klasy VI d miejscowej szkoły podstawowej przedstawiali scenki jasełek. Podczas przejścia barwnego korowodu śpiewano również kolędy. Na zakończenie orszaku zostały zebrane ofiary na misje w Czadzie, gdzie pracuje pochodzący z diecezji siedleckiej ks. Stanisław Tymoszuk. Dzięki udziale w ogólnopolskim Orszaku Trzech Króli, wszyscy uczestnicy pilawskich obchodów otrzymali korony, śpiewniki, naklejki z logo wydarzenia oraz misyjne gazetki.

Organizatorami orszaku był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Pilawie.

– Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym, którzy się przebrali, harcerzom, skautom, członkom stowarzyszeń z terenu Pilawy, strażakom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przejścia orszaku.

Sylwia Zakrzewska.