Pilawa czyta dzieciom

10 czerwca 2016 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie zakończył się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Inicjatorem tej akcji jest fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom. Pilawska biblioteka już po raz piąty postanowiła włączyć się w promocję czytania książek milusińskim. W dniach od 2 do 10 czerwca bibliotekę odwiedzały kolejno dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Pilawie oraz z Niepublicznego Przedszkola „Puchatkowo” w Lipówkach a zaproszeni goście czytali wybrane i lubiane przez dzieci wiersze i bajki.
Lektorami w tegorocznym czytaniu byli kolejno: Burmistrz MiG w Pilawie – Albina Łubian, Dorota Niemiec-Jóźwicka – przewodnicząca Rady Miejskiej, Maria Gudro-Homicka – prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, Ewelina Karbowska – redaktor gazety „Twój Głos”, Sylwia Zakrzewska – dyrektor MGOK oraz Bernarda Mikos – Sekretarz Miasta i Gminy Pilawa. Dzieci nie tylko słuchały z zainteresowaniem bajek, ale zadawały również pytania dotyczące zawodów wykonywanych przez czytających. W podziękowaniu dla wszystkich lektorów były dyplomy a najmłodsi uczestnicy wręczyli im upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kwiatów. Czytający zaś częstowali dzieci cukierkami.

Tydzień później Filia Biblioteczna w Gocławiu również zorganizowała głośne czytanie przedszkolakom i zerówkowiczom, tym razem spotkanie odbyło się w plenerze, przy szkole podstawowej. Dzieci wysłuchały bajek i baśni w wykonaniu dyrektora PSP w Gocławiu, pana Tadeusza Packa, polonistki, pani Danuty Gawryś oraz naczelnika miejscowej OSP, pana Andrzeja Jałochy. Zapraszamy do naszej galerii.