Piknik czytelniczy w Puznówce

10.06.2016 r. pracownicy pilawskiej biblioteki oraz Domu Kultury w Trąbkach uczestniczyli w pikniku czytelniczym zorganizowanym przez PSP w Puznówce, w ramach ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami. Wszyscy mieli ze sobą koce oraz ulubione książki. Po powitaniu uczestników przez panią dyrektor, zgromadzeni przez kilka minut czytali przyniesione przez siebie lektury. Następnie pan Henryk Rosłaniec oraz uczniowie klas IV-VI czytali fragmenty swych ulubionych powieści. Kolejnym punktem pikniku były zabawy prowadzone przez bibliotekarki z MGBP oraz instruktorów DK w Trąbkach. Były inscenizacje „Rzepki”, „Lokomotywy”, zabawy z chustą animacyjną, oraz malowanie rączek  najmłodszych uczestników. W tym czasie starsi uczniowie uczestniczyli w konkursie „Znamy poetów i pisarzy” oraz tworzyli hasła promujące czytanie. Na zakończenie pikniku wszyscy uczestnicy utworzyli hasło „CZYTAMY!”

Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w I Pikniku Czytelniczym w Puznówce.
Na dzień 20 czerwca według danych, jakie pojawiają się na stronie internetowej (opracowywanych na podstawie spływających sprawozdań) w akcji wzięło udział 223696 osób!
Dziękujemy, że mogliśmy być wśród nich.
Pracownicy MGBP i DK w Trąbkach