Koncert organowy z okazji Dnia Papieskiego

Z okazji Dnia Papieskiego, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w pilawskim kościele parafialnym odbył się uroczysty koncert organowy w wykonaniu Agnieszki Rybak. W czasie koncertu przybyli słuchacze mieli okazję wysłuchać takich utworów jak: Papieska Suita Góralska w opracowaniu artystki, Toccata Świętolipska P. Grinholca, czy Preludio festivo z VII Symfonii Organowej F. Nowowiejskiego.

Grająca na organach Agnieszka Rybak łączy pracę pedagoga z licznymi recitalami i koncertami, m. in. w Stanach Zjednoczonych, Federacji Rosyjskiej, na Białorusi. Do dnia dzisiejszego zagrała ponad 150 recitali i koncertów. Często również koncertuje w Polsce, nagrywa płyty CD, DVD, głównie na organach Archikatedry Warszawskiej, w tym chętnie słuchaną i oglądaną „Suitę Powstania Warszawskiego 1944” visit this site right here.

Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Parafia rzymskokatolicka w Pilawie.