Orszaki Trzech Króli w Pilawie i w Trąbkach

PILAWA

Prawie 1000 osób, dało świadectwo swojej wiary, biorąc udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Pilawie. Po raz czwarty 6 stycznia po mszy św. o godz.12, ulicami Pilawy przeszedł barwny korowód. Wcześniej, bezpośrednio po mszy św. w kościele parafialnym uczniowie kl. V a miejscowej szkoły podstawowej wystawili jasełka misyjne. Następnie barwny pochód wyruszył na ulice miejscowości. Orszak zakończył się w kościele, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Dla najmłodszych uczestników orszaku organizatorzy przygotowali słodycze.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody, czy poprzez niesienie orszakowych akcesoriów, czy też poprzez tematyczne przebranie za króli, aniołki, pasterzy. 

Organizatorami Orszaku był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  oraz Parafia MB Kodeńskiej w Pilawie.

MGOK

TRĄBKI

Orszak Trzech Króli w Trąbkach wyruszył po raz drugi. Pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” rozpoczęło się orszakowe świętowanie od mszy św. sprawowanej w kościele św. Józefa w Trąbkach. W drodze maszerującym towarzyszył śpiew kolęd oraz jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Rapsodia”. Wśród wielu radości znalazła się makieta wielbłąda wykonana przez instruktorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, który był współorganizatorem orszaku. Radosne świętowanie zakończyła wspólna kolęda, podziękowania i drobne słodycze rozdane przez Trzech Króli dzieciom.

ks. Michał Gosk