Miejsko-Gminny Dzień Dziecka.

Kolejny Miejsko-Gminny Dzień Dziecka odbył się 4 czerwca na stadionie w Pilawie. Tego dnia na stadionie gościliśmy ponad siedmiuset uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy. Spotkanie rozpoczęła dyrektor MGOK Sylwia Zakrzewska, która powitała wszystkich uczestników spotkania życząc im dobrej i bezpiecznej zabawy. Następnie burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian złożyła dzieciom życzenia z okazji dnia dziecka i zainaugurowała XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, przedstawiając wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Podczas imprezy wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu organizowanego przez GKRPA oraz Posterunek Policji w Pilawie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

 Wśród atrakcji, które od rana czekały na uczniów szkół były urządzenia dmuchane, boisko – mundial, ciesząca się ogromnym powodzeniem fotobudka, malowanie buziek, strefa lego i stoisko rycerskie, gdzie można było strzelać z łuku, walczyć na miecze otulinowe, czy przymierzyć zbroję. Podczas zabawy organizatorzy pamiętali również o profilaktyce. Stoisko KPP Garwolin, na którym rozdawano ulotki i mówiono o bezpieczeństwie, cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci mogły również sprawdzić swoje odciski palców, przymierzyć alkogoogle, poćwiczyć refleks i szybkość reakcji na refleksomierzu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu, czy w radiowozie. Artyści ze studia teatralnego zabrali chętne dzieci w balonową podróż, wykonując z nimi przy okazji różne animacje i zabawy. Na zakończenie zabawy strażacy z miejscowej OSP, jak co roku przygotowali kąpiel w pianie strażackiej.

Organizatorami trzeciego Miejsko-Gminnego Dnia Dziecka byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy SPZOZ, Zakładu Gospodarki Komunalnej i klubu sportowego Burza Pilawa