19.05.2012 Rogalec – Rajd

W sobotę, 19 maja, w słoneczne przedpołudnie, zaprzyjaźnione z ośrodkiem kultury dzieciaki wyruszyły na pieszy rajd do znanej nam już z poprzednich wakacji leśniczówki w rezerwacie Rogalec. Dzieci wraz z opiekunami – pracownikami MGOK – sprawnie pokonali 4 kilometry leśnego szlaku, by po niedługim czasie dotrzeć na miejsce, gdzie czekał na nich emerytowany leśniczy, pan Wiesław Majewski, długoletni mieszkaniec tejże leśniczówki. Już podczas ogniska i pieczenia kiełbasek rozpoczął swą niezwykle ciekawą opowieść o tym, jak wygląda życie roślin i zwierząt w rezerwacie oraz jakie obyczaje panują wśród myśliwych i leśników. Po krótkim posiłku, przy ognisku, wszyscy przenieśli się do zadaszonej wiaty, gdzie przy ogromnym drewnianym stole pan leśniczy kontynuował swą opowieść.

Zaciekawione dzieciaki zadawały wiele pytań, na które uzyskiwały wyczerpujące i pouczające odpowiedzi. Pod koniec spotkania wszyscy poszli na krótki spacer, by na skraju lasu obejrzeć drzewostan rezerwatu. Po podziękowaniu panu leśniczemu i wspólnym pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na zabawę, najpierw w kotka i myszkę z chustą animacyjną, potem w gąski i zbijaka.

Po kilku godzinach nieco zmęczeni, ale radośni, pełni leśnych wrażeń uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną. Wracając, dzieci postanowiły posprzątać napotkane po drodze śmieci, zaopatrzone w ochronne rękawiczki i worki na odpady jak na małych ekologów przystało, oczyściły leśny szlak. Ciepła, słoneczna aura i radosny nastrój towarzyszyły dzieciom i opiekunom podczas całej imprezy, która została zorganizowana przez MGOK w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

BB