Dni Pilawy 2012

23 – 24 czerwca po raz dziewiąty nasze miasto obchodziło swoje święto. Tegoroczne Dni Pilawy rozpoczęły się w sobotę uroczystą sesją, w czasie której burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Woźniakiem wręczyli statuetki instytucjom, uczniom oraz ich opiekunom. Było to wyróżnienie za promowanie miasta i gminy w powiecie , województwie i całym kraju poprzez uczestnictwo w zawodach sportowych, festiwalach, przeglądach, konkursach. W swoim wystąpieniu w czasie sesji burmistrz przypomniała o przedsięwzięciach jakie udało się zrealizować w minionym roku, a także o planach na kolejny rok.

Następnie ulicami Pilawy do parku przeszedł barwny korowód, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w czasie której uczniowie ze szkół z terenu gminy oraz z przedszkola przedstawiły swoje programy artystyczne. Można było posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu „Adasie” z Trąbek, obejrzeć pokaz poloneza przygotowanego przez dzieci z przedszkola samorządowego z Pilawy, układy choreograficzne w wykonaniu cheerleaderek. Na zakończenie młode dziewczęta nawiązując do tradycji nocy świętojańskiej puściły wianki w pilawskim stawie przy śpiewie pań ze Związku Emerytów i Rencistów Koła Pilawa.

Drugi dzień obchodów rozpoczął się mszą świętą, po której koncert dała orkiestra dęta z Pilawy. Wśród zaproszonych gości byli posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, przedstawiciele służb mundurowych, radni powiatowi, samorządowcy z terenu gminy. Po przemówieniach okolicznościowych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów „Moja miejscowość latem” oraz „Kocham Cię Pilawo”, po którym wystąpił zespól Czajka Brass Band.

Imprezami towarzyszącymi tegorocznym obchodom były: turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa w Piłce Nożnej Dziewcząt – rocznik 99 i 96, pokaz kick boxingu w formule kick light. Koło Ośrodka Zdrowia znajdował się mammobus, w którym kobiety mogły wykonać sobie badanie mammograficzne piersi. Mimo upału jaki towarzyszył nam tego dnia uczestnicy obchodów mogli skorzystać z wielu atrakcji. Chętni mogli wziąć udział w pokazie i warsztatach wikliniarstwa. Przy stoisku myśliwskim można było spróbować kiełbasy z dziczyzny.

Wiele atrakcji przygotowanych było dla dzieci, które mogły korzystać ze zjeżdżalni, trampoliny. Można było się również przejechać na kucyku. W kąciku prowadzonym przez instruktorów z MGOK można było wykonać ciekawe prace, czy stworzyć wspólne dzieło na płótnie. Nie zabrakło oczywiście chętnych dzieci do malowania buziek.

Jak co roku na scenie wystąpiły wspaniałe zespoły. Były wśród nich zespół Sunset Strip, Hi – Fi, Jorrgus oraz zespół Maxx Dance, który był gwiazdą wieczoru. Na scenie pojawił się również kabaret „Słoiczek po cukrze”- niewątpliwie jeden z najładniejszych kabaretów w Polsce.

O 22.00 odbył się pokaz laserowy, który poprzedził dyskotekę kończącą tegoroczne obchody. Tegoroczne Dni Pilawy można uznać za udane.