Spotkanie świąteczne (16.12.2012 r.)

Na zimowe, niedzielne popołudnie 16 grudnia Ośrodek Kultury zaplanował moc świątecznych atrakcji. Przed godziną 16. mieszkańcy Pilawy z całymi rodzinami zaczęli licznie przybywać do MGOK, by przeżyć wieczór pełen radosnego nastroju. Przy blasku choinkowych lampek jako pierwsze wystąpiły dzieci z Przedszkola w Trąbkach w programie jasełek przeplatanych pięknymi polskimi kolędami, które w wykonaniu dzieci stworzyły niepowtarzalny, bożonarodzeniowy nastrój. Po występie dzieci Pan Stanisław Jałocha – mieszkaniec Kalonki zaprezentował zanikające już dziś instrumenty muzyczne jakimi są ligawki i zagrał dla wszystkich na jednym z nich. Potem wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach i Trąbkowskiego Gimnazjum, które przy akompaniamencie Pani Haliny Wójcik zaprezentowały przepiękny montaż słowno muzyczny o tematyce świąt. Po koncercie dzieci i młodzieży rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, ogłoszony wcześniej przez MGOK.

Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy oraz podziękowała za przygotowanie spotkania. Burmistrz złożyła również wszystkim mieszkańcom najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku.

Po tej części programu Panie z pilawskiego koła Emerytów i Rencistów poczęstowały wszystkich przybyłych gości regionalnymi, wigilijnymi potrawami, pośród których nie zabrakło, czerwonego barszczu, pierożków z kapustą i grzybami, klusek z makiem, postnej kapusty i przepysznego kompotu z suszonych owoców. Na zakończenie pani Halina Wójcik z podopiecznymi przedstawiła prezentację slajdów, przy pięknym wokalu Alicji Mirońskiej o tych, których w tym roku zabraknie przy wigilijnym stole. Całej imprezie towarzyszyły kiermasz prac – gadżetów świątecznych, wykonanych przez plastyków małych i dużych MGOK w Pilawie i Domu Kultury w Trąbkach, pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych oraz świąteczny kiermasz kosmetyków Oriflame.