Wieczór poezji w Pilawie

30-lecie nadania praw miejskich Pilawie to okazja do zaprezentowania  i wypromowania twórców pochodzących z terenu miasta i gminy. Inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu „Wieczór poezji w bibliotece”, odbyło się 16 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie. Niedzielny wieczór został poświęcony twórczości Stanisława Górskiego, poety pochodzącego z Lipówek w gminie Pilawa. Rolnik, zwany „chłopskim poetą”, w którego twórczości wiodącą była tematyka wiejska i przyroda, pozostawił, tworzony przez całe życie zbiór wierszy, który został wydany po jego śmierci.. Postać zmarłego w 2005 roku twórcy przybliżyła jego córka, Krystyna. Po wysłuchaniu jej wspomnień oraz refleksji osób zasiadających wśród publiczności,  przybyli na wieczór poezji wysłuchali  utworów ludowego poety w wykonaniu uczennic Publicznego Gimnazjum w Pilawie.

Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem dla uczestników spotkania, w trakcie którego przytaczali oni wspomnienia związane z osobą poety, historią Pilawy oraz okolicznych wiosek.

MGBP w Pilawie