Miniturniej szachowy

 W sobotnie przedpołudnie, 29 marca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie został rozegrany miniturniej szachowy, do którego przystąpiło 14 zawodników (bez podziału na kategorie wiekowe). Rozgrywki zostały zorganizowane przez MGOK, w ramach obchodów 30-lecia nadania praw miejskich Pilawie. Po kilku godzinach zaciętych walk, w finale znaleźli się Andrzej Włastowski i Szymon Kapusta – ten ostatni okazał się zwycięzcą turnieju – III miejsce przypadło Albertowi Kowalczykowi. Wyróżnienia przyznaliśmy Danielowi Śluzkowi – IV miejsce i Dawidowi Górskiemu, siedmiolatkowi,  który był najmłodszym  uczestnikiem szachowej imprezy.
 Po zakończonym turnieju burmistrz Albina Łubian wręczyła laureatom miniturnieju dyplomy, nagrody oraz specjalne statuetki, gratulując im oraz zachęcając do brania udziału w kolejnych konkursach i imprezach, które zostały przygotowane dla mieszkańców, w ramach trzydziestych urodzin naszego miasta.
 Składamy serdeczne podziękowania pani Ewie Włastowskiej – mieszkance Pilawy, za pomoc, zaangażowanie w organizację i przebieg całej imprezy.
Mamy nadzieję, że to nie koniec przygody z tą wspaniałą i jakże inteligentną grą, jaką są szachy – niezwykłe połączenie sportu i logicznego myślenia.