Narodowe Czytanie w pilawskim parku

13 września w niedzielne popołudnie w parku miejskim w Pilawie, już po raz czwarty odbyło się wspólne czytanie dzieł najwybitniejszych polskich twórców literackich. W tym roku była to  „Lalka” B. Prusa.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania zebranych z życiorysem i twórczością Bolesława Prusa. Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Puznówce przedstawili inscenizację „Katarynki” B. Prusa. Zgromadzona publiczność usłyszała również fragmenty „Kamizelki” w wykonaniu uczennic pilawskiego gimnazjum oraz inscenizację fragmentu „Lalki” przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej w Pilawie.

Czytanie „Lalki” rozpoczęła burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian. W czytaniu wzięli również udział dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sylwia Zakrzewska,   ks. Andrzej Banasiuk – proboszcz parafii w Pilawie, nauczycielka Publicznego Gimnazjum w Pilawie Anna Galas oraz pan Andrzej Kępka.

Dzieci mogły wziąć udział w malowaniu Warszawy z epoki Prusa oraz rozwiązywać krzyżówki związane z  twórczością pisarza.

Uczniowie, którzy czynnie brali udział w spotkaniu otrzymali upominki książkowe, przygotowane przez organizatorów.

Organizatorem tegorocznego Narodowego Czytania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilawie.