Święto pieczonego ziemniaka

Niedzielne popołudnie, 20 września mieszkańcy Jaźwin spędzili na placu, za budynkiem dawnej szkoły, gdzie wspólnie z rodzinami obchodzili „święto pieczonego ziemniaka”. Tę niecodzienną atrakcję zaserwowali Im pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie wraz z gospodarzem wsi – sołtysem Tomaszem Przybyszem. Impreza rozpoczęła się w świetlicy bajką dla dzieci w wykonaniu zaprzyjaźnionego, krakowskiego teatru Art-Re, tym razem artyści przedstawili dzieciakom bardzo śmieszną bajkę o przygodach pchły krętaczki. Po bajce dzieci wraz z rodzicami udały się na plac, gdzie czekało na nich ognisko z pieczonymi ziemniakami. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w „ziemniaczanych” konkurencjach sportowych ze słodkimi nagrodami oraz pomalować sobie buźkę, dorośli zaś mieli okazję wspólnego pobiesiadowania przy pieczonych ziemniakach i dźwiękach akordeonu, który stworzył niezapomniany ciepły i serdeczny nastrój.