Wieczór poezji w MGBP

Niedzielne popołudnie, 24 kwietnia w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie upłynęło zgromadzonym gościom w klimacie nadwiślańskich pejzaży i ciepłych lirycznych wierszy. Wszystko to za sprawą zorganizowanego w tym dniu wieczoru poezji Bożeny Węgrzynek i towarzyszącej mu wystawie niezwykłych fotografii Jagody Makoć.

Obydwie panie zaprezentowały swoją twórczość w bardzo ciekawej, ekspresyjnej formie, łącząc poezję z jednoczesną prezentacją zdjęć (głównie pejzaży z okolic Wilgi) i towarzyszącą całości muzyką A. Vivaldiego, znakomicie ilustrującą nastrój wieczoru.

Spotkanie w pilawskiej MGBP miało na cełu promocję nowo wydanego tomiku poezji Bożeny Węgrzynek pt. „Kalendarium liryczne”, zawierającego zbiór ciepłych wierszy, opiewających niepowtarzalne piękno otaczającej nas natury w każdej z czterech pór roku.

Wiersze recytowali uczniowie z pilawskiego Gimnazjum.

Dla pani Bożeny Węgrzynek, mieszkającej przed laty w naszej miejscowości, był to bardzo osobisty i wzruszający wieczór, podczas którego miała okazję do spotkania dawnych znajomych i wspólnych wspomnień przy kawie.

Dziękujemy za miłe popołudnie, życzymy obydwu paniom dalszych sukcesów i czekamy na kolejne spotkania.

Pracownicy biblioteki i MGOK