Miłośnicy książek na rowerach

        Klasa Ia pilawskiego gimnazjum wraz z wychowawczynią Agatą Niksą zorganizowała 19 maja 2017 r. rajd rowerowy do Jaźwin, w którym uczestniczyła przedstawicielka naszej biblioteki, pani Grażyna Jałocha. Celem wspólnego wyjazdu było aktywne spędzenie czasu oraz promowanie czytelnictwa w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

        Z inicjatywy uczniów, na placu w pobliżu dawnej szkoły przygotowane zostało ognisko z kiełbaskami i innym przysmakami. Po posiłku rozpoczęły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną, siatkową i badmintona. W czasie trwania pikniku nie mogło zabraknąć tematu książek i biblioteki. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się część spotkania propagująca czytelnictwo. Były to gry i zabawy, konkursy sprawnościowe i literackie. Uczniowie dobrze radzili sobie w grach edukacyjnych takich jak:  Załóż się, Ego czy Kalamburach o książkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gościem spotkania był dyrektor gimnazjum pan Paweł Kowalski .

       To było miło spędzone przedpołudnie w gronie młodych czytelników. Wychowawczyni, pani Agacie serdecznie dziękujemy za zaproszenie na rajd i całoroczną współpracę. 

Bibliotekarki MGBP