Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom za nami :)

Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania dzieciom, to największe wydarzenie w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Od kilku lat z tejże okazji w naszej bibliotece organizowane są spotkania, w czasie których zaproszeni goście czytają wybrane fragmenty książek dzieciom z pilawskiego przedszkola.

W tym roku 2 czerwca na II Gminnym Dniu Dziecka, XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z jego naczelnym hasłem: ”Czytanie zbliża” rozpoczęła uroczyście Sekretarz Miasta i Gminy Pilawa, Pani Bernarda Mikos. Zgodnie z wieloletnią już tradycją, przeczytała ona wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”.

W czasie spotkań w bibliotece czytali przedstawiciele różnych zawodów. I tak kolejno czytali : Radosław Maszkiewicz, Anna Wenderholm, ks. Michał Gosk, Henryk Rosłaniec, Robert Rokicki.

Wszystkim czytającym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i towarzyszenie uczniom oraz przedszkolakom w świecie literatury dziecięcej!

Pracownice MGBP