Pilawa stroi się do Świąt!

W centrum Pilawy zrobiło się już bardzo świątecznie. Od 6 grudnia piękne dekoracje przyozdobiły miasto. Oprócz corocznych światełek na drzewach w parku i elementów dekoracyjnych na słupach, w tym roku pojawiła się iluminacja w nowej odsłonie. W Mikołajki przed godziną 17 została oficjalnie włączona instalacja świetlna. Na placu przed urzędem zgromadziło się kilkuset mieszkańców miasta i gminy, którzy przybyli na zaproszenie burmistrz Albiny Łubian i MGOK, by uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu. Po zapaleniu światełek na ponad sześciometrowej choince, na dzieci czekało spotkanie z Królową Śniegu i Mikołajem. Wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz zabawy na placu zakończyły się zdjęciami z Mikołajem, który wszystkie grzeczne dzieci obdarował cukierkami. Wśród nowych iluminacji świątecznych pojawiły się: choinka, brama bombka, prezent, Miś Uszatek /przed budynkiem przedszkola/, a w przyszłym tygodniu dołączy do nich grający na trąbce anioł 3 D, który stanie przed budynkiem ośrodka kultury.
Świąteczne akcenty niewątpliwie wprowadzą mieszkańców i gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

fot. E. Karbowska (Twój Głos)