Orszak Trzech Króli w Pilawie i w Trąbkach

PILAWA

Za nami kolejny już Orszak Trzech Króli. W tym roku hasłem przewodnim było „Odnowi oblicze ziemi”. 6 stycznia po mszy św. o godz.12, ulicami Pilawy przeszedł barwny korowód. Wcześniej, po mszy św. w kościele parafialnym uczniowie kl. V c ze szkoły podstawowej wystawili jasełka misyjne. Następnie barwny pochód wyruszył na ulice miejscowości. Orszak zakończył się w kościele, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody, czy poprzez niesienie orszakowych akcesoriów, czy też poprzez tematyczne przebranie za króli, aniołki, pasterzy. 

Organizatorami Orszaku był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  oraz Parafia MB Kodeńskiej w Pilawie.

TRĄBKI

Orszakowe świętowanie rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w kościele św. Józefa w Trąbkach. Bezpośrednio po mszy w kościele, odbyły się jasełka misyjne przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej w Puznówce. Barwnemu korowodowi, który przeszedł ulicami Trąbek towarzyszył śpiew kolęd oraz jasełka w wykonaniu grupy teatralnej “Rapsodia”. Radosne świętowanie zakończyła wspólna kolęda i podziękowania.