FOTORELACJA DOŻYNKI GMINNE 2021 w Łucznicy

Tegoroczne dożynki gminy Pilawa, już za nami. W 2021 r., po rocznej, spowodowanej pandemią przerwie, wydarzenie odbyło się 12 września w Łucznicy. Msza św., będąca dziękczynieniem za plony, rozpoczęła uroczyste obchody. Wcześniej, na plac dożynkowy przybyły delegacje wszystkich sołectw z terenu gminy, z pięknymi wieńcami. W barwnym korowodzie wzięli również udział mieszkańcy sołectwa Łucznica i zaproszeni goście. Po mszy świętej odbył się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, przekazanie chleba przez sołtysów wszystkich sołectw na ręce gospodarza Miasta
i Gminy Burmistrz Albiny Łubian oraz dzielenie się chlebem, wypieczonym z mąki z tegorocznych zbóż ze wszystkimi uczestnikami obecnymi na dożynkowym placu. Całe wydarzenie zostało ośpiewane przez zespół ludowy z Gocławia, który zaprezentował niemały repertuar piosenek i przyśpiewek. Po przemówieniach zaproszonych gości nadszedł czas na część artystyczną. Zgromadzoną publiczność powitała grupa KGW z Łucznicy, zaraz po nich na scenie pojawiły
się dzieci z Gocławia i Puznówki, tańczące w szkolnych ludowych zespołach. 

Swój czas na scenie miały również muzyczno – wokalne zespoły z KGW z Gocławia i Kalonki. W części wieczornej zgromadzeni mogli pobawić się przy biesiadzie polsko-cygańskiej oraz pośpiewać razem z gwiazdą wieczoru zespołem Rokiczanka. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem The Black. 

Na dożynkach można było zakupić produkty na stoiskach lokalnych rękodzielników. Panie na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich zadbały o to, by nikt nie wyszedł z imprezy głodny. Dzieci mogły postrzelać z łuku, wziąć udział w manualnych zajęciach, czy pomalować buźki na stoisku MGOK, przejechać się na kucyku, a także skorzystać z oferty dmuchanego wesołego miasteczka. 

Podczas dożynek został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce zdobył wieniec
z sołectwa Kalonka, II z sołectwa Gocław, a na III uplasowało się sołectwo Żelazna. Wszystkie sołectwa, które wzięły udział w konkursie otrzymały bony upominkowe. 

Organizatorem dożynek było Miasto i Gmina Pilawa, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz mieszkańcy sołectwa Łucznica. 

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, sponsor koncertu gwiazdy wieczoru oraz biesiady polsko-cyganskiej.