Cała Polska czyta dzieciom

8 czerwca 2013 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilawie zakończył się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Inicjatorem tej akcji jest fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom. Pilawska biblioteka już drugi raz postanowiła włączyć się w promocję dwudziestominutowego czytania maluchom. W dniach od 3 do 8 czerwca bibliotekę odwiedzały kolejne grupy przedszkolaków, którym zaproszeni goście czytali wybrane wiersze i bajki. I tak, lektorami w tegorocznym XII Tygodniu Czytania Dzieciom byli kolejno: Bernarda Mikos – sekretarz UMiG w Pilawie, Maria Gudro – Homicka – polonista, ks. Andrzej Banasiuk proboszcz parafii Pilawa, Sebastian Tomaszewski – z Posterunku Policji w Pilawie, Andrzej Kępka – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pilawie oraz Sylwia Zakrzewska – dyrektor MGOK w Pilawie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zarówno bajek z lat dziecięcych czytających, jak również tych współczesnych.