Dzień Dziecka w Pilawie

Tegoroczny 2 czerwca na długo zostanie zapamiętany przez dzieciaki ze szkół gminy Pilawa. Na stadionie miejskim o godzinie 9.00 rozpoczął się Gminny Dzień Dziecka, po raz pierwszy zorganizowany na tak szeroką skalę. Wydarzenie otworzyły burmistrz Miasta i Gminy Albina Łubian oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sylwia Zakrzewska, które powitały dzieci i życzyły im dobrej zabawy. W imprezie wzięło udział około 1000 dzieci z klas I – VI, ze wszystkich szkół podstawowych z terenu całej gminy. Przygotowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury przy finansowym współudziale GKRPA przedsięwzięcie, zapewniło dzieciom wiele różnych atrakcji – przez kilka godzin zabawiali je klaun, szczudlarz, iluzjonista i pluszowe maskotki. Uczniowie obejrzeli również występy połykacza ognia oraz ekwilibrysty, mieli okazję bliższego zapoznania z pracą straży pożarnej OSP Pilawa i policji. Na stoisku KPP Garwolin mogły zrobić sobie odciski palców oraz pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło również darmowych dmuchańców, megazjeżdżalni, rodeo i basenu z pontonikami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Nadleśnictwa Garwolin, przy którym dzieci obejrzały wiele ciekawostek przyrodniczych. Były stoiska z lodami i goframi, można było napić się soku ze świeżo wyciskanych warzyw, pomalować sobie buźkę i pobawić się chustą animacyjną. Zwieńczeniem całej imprezy była zabawa w pianie gaśniczej, którą zapewniła dzieciom Państwowa Straż Pożarna z Garwolina. Dopisała również pogoda, która sprawiła, że słoneczny, radosny nastrój towarzyszył wszystkim przez cały dzień.