„Bajkowe cztery pory roku” z pilawskimi przedszkolakami

Projekt „Bajkowe cztery pory roku” realizowany był przez grupę V z Przedszkola Samorządowego w Pilawie wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną. Miał on na celu zdobycie przez dzieci wiedzy o porach roku poprzez słuchanie bajek, opowiadań i wierszy związanych kolejno z latem, jesienią, zimą i wiosną oraz rozwijanie związanej z nimi wyobraźni i kreatywności plastycznej. Dodatkowo celem naszych spotkań było zapoznanie dzieci z biblioteką, pracą bibliotekarza oraz zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Projekt rozpoczęliśmy 5 listopada , w dniu, w którym wypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Od tego dnia spotykaliśmy się cyklicznie raz w miesiącu. Swoje spotkania rozpoczęliśmy od głośnego czytania wybranej bajki a następnie dzieci przy zastosowaniu różnych metod plastycznych tworzyły prace plastyczne.

Zakończenie projektu odbyło się 16 czerwca. Na spotkaniu tym gościliśmy panią Jadwigę Polak, dyrektor pilawskiego przedszkola oraz kierownik biblioteki, panią Grażynę Jałochę. Dzieci ułożyły wspólnie kodeks czytelnika oraz złożyły uroczystą obietnicę, że będą przyjaciółmi książek :-).

Paniom Oli i Magdzie oraz dzieciom z grupy V serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz niezwykle miłe spotkania w naszej bibliotece. Wszystkim życzymy udanych wakacji i wielu ciekawych, wspólnych spotkań w przyszłości.

Pracownicy biblioteki